WhatsApp Danışma Hattı ! 0554 99848 22 | admin@arapcaogrenin.com

PRATİK

Bir dili öğrenmenin en önemli metodu pratik yapmaktır. Pratik yapmanın ise farklı yolları vardır. En önemlisi öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir coğrafyaya giderek, bu dili konuşan insanlar arasında bir süre kalarak pratik yapmaktır. Böyle bir imkan yoksa filmler, videolar izlenerek pratik yapılmaya çalışılabilir.

Pratik yapmanın en önemli yollarından birisi de okumaktır. Okurken, öğrendiğimiz dilin yeni kelimelerini ve kurallarını daha net görme imkanımız olur. Bu yüzden okuyarak pratik yapmak bilgi açısından önemlidir.

Bu bölümümüzde Arapça için pratik yapmak isteyenlere videolar, hikayeler ve romanlardan bazı eserleri paylaşacağız. Yeni başlayanlar için hikaye kitapları en önemli pratik yapma eserleridir. İleri seviyede okuma yapmak isteyenler ise roman okumalıdırlar. Bir alanda uzmanlaşmak isteyenler ise istedikleri alanda okumalar yapmalıdırlar. Sitemizin YDS bölümünde ise bazı özel alanlardan seçilmiş makaleler yayınlayoruz. Branşlaşmak isteyen arkadaşlar da bu bölümlerden faydalanabilirler.

VİDEOLARHİKAYELERROMANLAR
 1. DOKUZ DİL KONUŞAN ADAM EN HIZLI ŞEKİLDE BİR DİL ÖĞRENMEK İÇİN 7 TAVSİYE SUNUYOR
 2. ZEKA SEVİYENİZİ ARTTIRACAK 10 EGZERSİZ
 1. أطفال الغابة / ORMANIN ÇOCUKLARI
 2. سندرلا / CİNDERELLA
 3. السلطان المسحور / SİHİRLİ SULTAN
 4. القدّاحة العجيبة / ACAİP ÇAKMAK
 5. البجعات المتوحشة / VAHŞİ PELİKANLAR
 6. الأميرةالحسناء / GÜZEL PRENSES
 7. الرفيق المجهول / MECHUL YOLDAŞ
 1. انت لي/ BENİMSİN
 2. نفر من الجن / CİNDEN NEFERArapça Öğrenin © Tüm hakları saklıdır.